دوره های پیشرفته (تیزهوشان)

دوره های آموزشی پیشرفته یا تیزهوشان هر ساله از تیرماه شروع می شود و تا اردیبهشت سال بعد ادامه دارد. در تابستان تدریسِ نکات اصلی فصول آغازینِ دروسی مثل ریاضی، علوم، فیزیک و شیمیِ پایه ی جدید انجام می شود و از اواسط مهرماه کلاس ها ادامه می یابد. شیوه ی آموزشی ما در نخبه پروران همانند شیوه های رایج در مدارس هست و قدری مطالب در سطح بالاتر تدریس می شود. بسته های آموزشی ما شامل تدریس مفهومی دروس اصلی، حل تمارین، پیگیری یادگیری مطالب، معرفی منابع معتبرآموزشی برای تمرین بیشتر و ارزشیابی مفهومی است. دانش آموزانی که از مهرماه به این دوره ها ملحق می شوند در کلاس های جدید گروه بندی و مطالب تدریس شده در ترم تابستان برای این دسته از دانش آموزان به صورت فشرده طی چهار هفته (جمعه ها) ارائه می شود. کلیه دانش آموزان در اولین ارزشیابی که تا پایان آبان ماه برگزار می شود هم سطح می شوند. شایان ذکر است اهداف آموزشی دوره های پیشرفته در بازه ی زمانی تابستان تا اردیبهشت سال بعد تعریف شده و تاکید می گردد دانش آموزان این دوره ها را از تابستان آغاز تا تثبیت مطالب برای آنها بهتر اتفاق بیفتد. این دوره ها از پایه سوم تا یازدهم با حرفه ای ترین اساتید ارائه می شود. کتاب های معتبر کمک آموزشی توسط مدرسان و مشاوران تحصیلی ما بررسی و پس از جمع بندی نظرات بهترین کتاب ها جهت استفاده دانش آموزان در این دوره ها معرفی می شود. تکالیف هفتگی نیز از این کتاب ها تعیین و رفع اشکال می شود.

دوره های تکمیلی ریاضی(دُرنا)

آزمون دُرنا بر اساس سیاست های جدید آموزش و پرورش با عنوان مسابقه هوش و استعداد تحلیلی دُرنا برگزار می شود. نفرات برتر این مسابقه می توانند در دوره های هوش و ریاضی شرکت کنند. این دوره ها در فصل زمستان و بهار برای پایه های سوم تا ششم برگزار می شود و تدریس از مباحث ترم دوم کتاب ریاضی شروع آغاز و فصول ابتدایی به صورت جمع بندی در اسفند ماه ارائه می شود. سوالات هوش ریاضی در طول دوره به دانش¬آموزان ارائه و بررسی می شود.

کتاب های ریاضی معتبر انتشارات های مختلف بررسی و بر اساس سطح دانش آموزان (میانگین نمره مسابقه هوش و استعداد تحلیلی هر پایه) یک کتاب معرفی و سوالات هوش نیز توسط دبیران طراحی و به دانش آموزان ارائه می شود.

دوره های یو سی مس (ریاضی با چرتکه)

این دوره ها مهارت های ذهنی و عددی را گسترش و در رده ی سنی 8 تا 11 سال برگزار می شود. کل دوره به مدت سه سال و طی هشت ترم ( در هر سال سه ترم) برگزار می شود. ترم ها شامل ترم تابستان، ترم پاییز و زمستان و ترم زمستان و بهار است. فارغ التحصیلان پس از موفقیت در آزمون پایانی یا IGE به مسابقات جهانی اعزام می شوند.

دانش آموزان می توانید به طور همزمان در این دوره و دوره های پیشرفته یا تکمیلی شرکت کنند.

منابع این دوره شامل کتاب های شنیداری، دیداری، فلش کارت و سی دی صوتی است که توسط نماینده یوسی مس در ایران تهیه و توزیع می شود. این منابع به زبان انگلیسی(اصلی) می باشد.

دوره ی پیش المپیاد

این دوره ویژه دانش آموزان پایه نهم است ،که از تابستان آغاز و تا اردیهشت سال بعد ادامه دارد. دانش آموزان پایه هشتم می توانند بعد از انتخاب رشته ای که به آن علاقه دارند (زیست، ریاضی، شیمی،کامپیوتر یا فیزیک) در این دوره ها شرکت کنند. با توجه به فرصت کم در متوسطه دوم (پایه دهم و یازدهم) برای آمادگی در آزمون المپیاد، نخبه پروران دوره ی یکساله ی پیش المپیاد را جهت شناخت و آمادگی نسبی دانش آموزان قبل از ورود به متوسطه دوم با کمک اساتید باتجربه برگزار می کند. منابع مورد استفاده پس از آزمونی که هر ساله برگزار می شود بررسی و اعلام می شود.